Absolventi Lifebooku


Lenka Siklienková (investičný manažér)Mnoho z nás žije v dnešnej uponáhľanej dobe rýchlym životom. Naháňame sa za často za nepodstatnými vecami, nevieme čo skôr, zabúdame na svoje zdravie, vzťahy, rodinu, priateľov, na to čo nás baví a hlavne na seba samých. Táto rýchlosť žiaľ často nevedomky ukrajuje z kvality nášho života a prináša dlhodobo vnútorný pocit nespokojnosti, prázdnoty, nenaplnenia. Zháňame rady, odporúčania od známych i neznámych, čítame knihy a hľadáme osvedčené rady ako liek. A pritom liek máme bližšie ako si myslíme – skrytý samy v sebe.
Lifebook je koncept, ktorý mi nepovedal 10 ani 1000 sto percentne fungujúcich fráz či odporúčaní. Nepredpíše Vám o koľkej ráno vstávať, čo nejesť, koľko kilometrov týždenne behať, ako vychovávať správne deti, čo povedať šéfovi ani čo kúpiť manželke na výročie. Mne lifebook priniesol do života čas na seba, odhodlanie na zmeny a skvelých ľudí.
male_foto_010
ČAS NA SEBA

Lifebook mi umožnil najmä stráviť dostatok času na to, aby som sa zastavila, zamyslela sa nad tým aká som, ako žijem svoj život a aký si ho naozaj prajem mať.  Lifebook ako koncept mi dal štruktúru v podobe 12 kategórií, čím mi pomohol nezabudnúť ani na jednu oblasť života. Veľa programov sa totiž koncentruje vždy len na jednu kategóriu alebo dokonca na len na malý detail nášho života. Ak sa veľmi snažíte zlepšíte sa, no strácate rýchlo životný balance. Zarobiť viac, či zabehnúť do roka maratón často znamená menej času na manžela/lku, rodinu, priateľov a naopak.

ODHODLANIE NA ZMENY

Najsilnejšie bolo uvedomenie si toho, že musím urobiť zmeny ak chcem od svojho života očakávať viac. Ďalší nemej dôležitý krok je povedať si čo všetko musím preto urobiť. A úplne na záver už len neustále, tvrdo, každý deň pracovať na tom ako  pozitívne zmeny vo všetkých životných kategóriách realizovať a pritom udržať balance. Lifebook mi predstavil viacero techník ako sa zbaviť zlozvykov, vybudovať dobré návyky, byť viac efektívna, žiť vedome. Každý sme iný, každému vyhovuje iný spôsob. Opäť som si sama vybrala ako chcem zmeny robiť, ako pre seba dokumentovať progres. O to väčšia radosť keď si opäť nájdete čas a vymyslíte vlastnú techniku, ktorá funguje najlepšie práve Vám.

SKVELÍ ĽUDIA


Okrem unikátnej možnosti spoznať lepšie seba samého Lifebook ponúka spoznať aj skvelých ľudí. Keďže zmeny stereotypov vedia byť bolestivé, je veľmi obohacujúce mať okolo seba inšpirujúcich ľudí, ktorí vedia povzbudiť a poradiť keď „nejde karta“. Aj také dni sú a vždy budú. A hoci každý z nás rieši svoje problémy/ciele, v skupine ich prežívame občas tak, že sú vlastne spoločné.

Keď uvidíte prvé pozitívne výsledky v podobe splnených životných cieľov a snov, nakopne Vás to ešte viac a odhalí vo Vás nové a nové ambície na zmenu. Lifebook sa vtedy stáva novým životných štýlom, ktorý už nechce vymeniť za iný :)

Jana Homolková, licencovaný realitný maklér, Realitná kancelária Riešime bývanie

FE3KBqcoQv2CnvlBIDOo_Email podpis makler (27)
Mám 52.
4 deti a stále toho istého muža od začiatku doteraz.

Vyzerá to tak, že by som mohla už vedieť, ako naložiť so životom a pomaly hľadieť do blížiacej sa dôchodkovej budúcnosti. Hej, toto som si myslela, že takto sa bude uberať viac-menej v pokoji môj život.
Až kým ma moja najstaršia dcera „nenavliekla“ do LifeBooku!
Lifebook je mega!
Sú všakovaké koučovacie semináre ale Lifebook je kompaktný a ucelený spôsob, ako nazerať a uchopiť celý svoj život. Až teraz som zjistila, že som veľa vo svojom živote robila inak, ako chcem robiť odteraz.
Jeden povedal – nič nebude rovnaké ako doteraz. A je to pravda. Lebo – nikto mi nehovorí, čo mám robiť, ako to mám robiť.
Moje najdôležitejšie poznanie vďaka LB - nakoniec som to vlastne
JA SAMA, ktorá si nastavuje cestu. Vedomé vnímanie a vedomé konanie.
Navyše mám pomoc a podporu ostatných priateľov z Lifebooku, absolvovaním naša vzájomná podpora nekončí.
A hlavná osoba –
Zuzana Bednárová – tá stojí pri nás stále a jemne a láskavo nás nabáda a usmerňuje. Dáva mne aj ostatným pokojnú podporu a povzbudzuje nás počas našich pravidelných aktivít.
Stretla som a zoznámila som sa so vzácnými ľuďmi – za to a nielen zato Ti LIFEBOOK ďakujem!Klárka Budová, Praha

Zuzka LifeBook nepřednáší, Zuzka ho žije. Můžu tedy z vlastní zkušenosti říci, že je v tomto life-coaching programu skvělým průvodcem a velkou inspirací. 
Ke každé kategorii uvádí konkrétní příklady toho, jak ji Lifebook pomohl v jejím životě a to mě vždy inspiruje při nastavování mých vlastních cílů a přemýšlení nad motivací.  Petra Belicová (DTAG)


Mne Lifebook priniesol úplne nový pohľad na svoj život. Tak komplexne a štruktúrovane som sa nad jednotlivými oblasťami môjho života nikdy predtým nezamýšľala. Lifebook proces je jednoduchý, jasný a veľmi silný. Naučil ma, že je naozaj reálne a možné postaviť si vysoké ciele a dal mi návod, ako krok po kroku za nimi ísť. A v tej ceste mi pomaha aj Lifebook komunita. Nie je to niekedy ľahké, lebo je to systematická a dlhodobá práca na sebe. Ale stojí to za to! Veď čo môže byť lepšie ako zlepšovať si vlastný život? Lifebook ma tiež naučil viac si veriť, za to som vďačná najviac.


PBE

Bronislava Švrčková (riaditeľka obchodnej spoločnosti)


BSC

Pred Lifebookom som si myslela, že patrím k vysoko štruktúrovaným a organizovaným ľudom, ale zistila som, že sa dá v tomto prípade nastaviť oveľa vyššia latka a to práve vďaka Lifebooku. Systematická práca na vlastných cieľoch a svojej vlastnej vízii je jedna z najlepších investícií, ktoré som doteraz urobila vo svojom živote. Naučila som sa pravidelne pracovať na tom, na čom mi najviac záleží - na svojej životnej vízii. Každému, kto si chce ujasniť svoje životné priority a vybudovať si k nim cestu, Lifebook vrelo odporúčam. Prácu za Vás neurobí, ale dá Vám nástroje, o ktorých ste možno nikdy nerozmýšľali. Dnes si dovolím povedať, že som veľmi šťastná, že aj ja žijem svoj "Lifebook life style".

Michal Sudolský (IT profesionál, podnikateľ a konateľ IT firmy)

Do tréningu som išiel s dvomi konkrétnymi témami, ktoré som riešil už dlhšiu dobu. Lifebook mi nielenže pomohol vyriešiť tieto témy, ale výrazne ma posunul aj v mnohých iných oblastiach aj napriek tomu, že som v nich už predtým mal dobrý prehľad a veľa informácií. Lifebook mi dal ďalšie užitočné tipy a ukázal, ako veľmi dôležitá je prepojenosť a vzájomný vplyv jednotlivých kategórií života a ako sa posun v jednej oblasti prejaví a pomôže v ďalších...

Juraj Bednár (IT profesionál, podnikateľ a konateľ IT firmy)


587B0167-2


Lifebook je pre mňa organizovaný spôsob rozmýšľania nad tým, čo vo svojom živote dosiahnuť a plán ako sa k tomu dostať. Páči sa mi na tom, že to nie je len ďalší kurz, kde si spravím niekoľko strán poznámok a nemá skutočný vplyv na môj život v dlhodobom merítku. Naopak, pracujem s ním po kurze pravidelne a tak mám vo svojom živote prehľad a jasný cieľ. Lebo kto by večer pozeral "telenovelu", keď vie, čo chce dosiahnuť a ako sa k tomu dostať?

Gabriel Ceglédi (produktový manažér a konzultant v IT)


Lifebook je neuveriteľne prepracovaný a štruktúrovaný systém/proces/program, veľmi systematicky prevedie človeka cez najdôležitejšie oblasti života a učí ho, ako každodenne pracovať na svojom živote, na každej oblasti svojho života. Lifebook nedáva hotové návody, každý má možnosť doplniť a dosadiť si to svoje - napr. jeden chce schudnúť, druhý chce pribrať... Lifebook však dáva obrovské, obrovské množstvo príkladov a inšpirácie. Je tu zhromaždené naozaj veľmi veľké množstvo vedomosti - z rôznych pohľadov a z rôznych filozoficko-nábožensko-svetonázorových smerov - od starovekých prorokov, cez antických filozofov a učencov až po moderných vedcov, psychológov a motivátorov.
Množstvo informácií, prínos a hodnotu tohto procesu/programu človek dokáže pochopiť, využiť a oceniť postupne - pri každodennej práci s ním a na svojom živote...

Federika Plesnik (riaditeľka časopisu .týždeň)