V apríli sa zameriavame na charakter

Viete, že charakter ovplyvňuje najviac oblastí nášho života? Jasné, že to viete, len je možno dobré to občas pripomenúť.
Pozrime sa na naše zdravie a telesnú kondíciu. Pevná vôľa nám pomáha dosiahnuť naše ciele, či sa už jedná o zdravie alebo náš výzor. Vytrvalosť, trpezlivosť - to sú črty, ktorá nás zrejme na tejto ceste sprevádzajú.
Intelektuálny život je veľmi ovplyvnený charakterom. Ľudia často veria klamstvám nie preto, že musia, ale preto, že chcú. Pretože je to pohodlnejšie.
Keď sa presunieme do vzťahovej oblasti, je nám jasné, že nás kolegovia majú radi za to, že sme čestní, nie preto, že sme klamári. Partner si nás váži kvôli láskavosti, kvôli nezištnej láske. Možno skromnosti, šetrnosti, pokojnej mysli. Pre svoje deti sme príkladom. V dobrom aj v zlom.
Na tréningoch častu púšťam krátke video, ktoré ukazuje práve na to, že deti kopírujú len to, čo vidia doma. Sme im vzorom.
Charakter je kategória, na ktorej začnú účastníci tréningu pracovať (cielene) až keď majú zvládnuté iné, pre nich pálčivejšie kategórie. Často si ani neuvedomujeme, že už to, že na sebe robíme, že vieme, kam smerujeme, formuje náš charakter. To, že sme sme takí, akí sme, že sa snažíme byť lepšími, to všetko je potvrdením toho, že sa na charakterových črtách dá pracovať. Dajú sa zmeniť, aj keď to nie je ľahké. A práve to nás robí silnejšími, lepšími.


LB vztahy kategorii