Životná vízia

December - mesiac životnej vízie

Vízia bez akcie je snením, akcia bez vízie je nočnou morou. - Japonské príslovie


Veľa ľudí si myslí, že ich život ide správnym smerom. Otázkou je, či ten smer poznajú, či je ich vlastný, alebo žijú víziu niekoho iného. Rodičia chceli mať z dieťaťa lekára, právnika, … A on chcel byť maliarom. Bytov, alebo obrazov.

Keďže december je aj mesiacom bilancovania, máme dobrú príležitosť pozrieť sa na svoj život a uvedomiť si, či naozaj ideme správnym smerom. Môže Vám pomôcť nasledovné cvičenie.

Zapisujte si svoje aktivity počas jedného týždňa. Keď ich nebudete zaznamenávať počas dňa, dajte si na večer pripomienku a pospomínajte si, čo ste cez deň robili. Jeden týždeň píšte. Následne sa pozrite na Vašu snímku týždňa - ktoré aktivity nerozvíjali žiadnu oblasť Vášho života, teda neposunuli Vás k Vašej vízii? Môže to byť napríklad prejedanie sa, ohováranie, zbytočné premýšľanie nad tým, čo som mala, či mal povedať a ako som mal odpovedať.

Porozmýšľajte, ako by ste mohli tieto aktivity zo svojho života eliminovať. Na začiatku to bude ťažké, mnohé z takýchto aktivít nám prinášajú krátkodobé uspokojenie. Ale odmena, ktorú za to získate, stojí za to úsilie.
Ak si chcete skutočne ujasniť Vaše ciele a naučiť techniky na ich dosahovanie, prihláste sa na náš najbližší tréning. Práca na sebe samom sa Vám mnohonásobne vráti.