Nastavenie strachov podľa Tima Ferrisa

Strachy nás sprevádzajú celý život, častokrát nám bránia posunúť sa dopredu. Tim Ferris, inšpirovaný Senecom, sa vo svojom podcaste zaoberá nastavením strachov podobne, ako si nastavujeme ciele. Seneca uvádzal cvičenie meditácie nad zlom - Premeditatio malorum, kde robil vizualizáciu najhoršieho scenára.Veľmi podobnú techniku použil a propagoval napríklad aj Dale Carnegie. Nie je teda nová, ale nezaškodí si ju pripomenúť.

Čítajte viac…

V apríli sa zameriavame na charakter

Viete, že charakter ovplyvňuje najviac oblastí nášho života? Jasné, že to viete, len je možno dobré to občas pripomenúť. Čítajte viac…

Marec plný emócií

Rozhovor s Jurajom Bednárom na tému mesiaca - Emocionálny život.


V duchu Talebovho citátu, že medzi tri najväčšie závislosti patrí heroín, sacharidy a mesačný plat, možno objavíte aj jednoduchú pomôcku ako si nerobiť neopodstatnené obavy z nedostatku financií pri strate práce a ako sa na to pripraviť.
http://www.lifebook.sk/resources/2017.03-MOM-JurajBednar.mp3


Emocionálny život patrí do osobnej oblasti a rieši sa spolu s ostatnými kategóriami na tréningu Lifebooku. Bližšie o tréningu sa dočítate
tu.

Aj o výnimočný vzťah sa treba starať. Lebo nie je náhoda.

Na Valentína si partneri dávajú darčeky, robia si navzájom radosť. Pozrite si nádherné rozprávanie Jona Butchera, zakladateľa Lifebooku o jeho vzťahu. Inšpirujte sa, premýšľajte a vyjadrite to, čo cítite. Uvedomte si, čo robíte, ako podporujete a rozvíjate svoj vzťah. Výborné partnerské vzťahy nie sú náhoda ani osud. Je to každodenná nádherná práca. https://www.youtube.com/watch?v=hPQSr2p7CR8

Február je o premýšľaní

Máme za sebou január - mesiac, kedy sme svoju pozornosť sústredili na zdravie a telesnú kondíciu. Revidovali sme si svoje ciele v tejto oblasti, upravovali, nastavovali. Február začnime s rozmýšľaním. uvedomovaním si vecí, ktoré sú automatické, ktoré sa nám "dejú". Nemôžeme zastaviť premýšľanie, myšlienky nám bežia hlavou samé od seba. Ale môžeme vedome riadiť to, o čom premýšľame.
Keď sa povenujeme premýšľaniu, zistíme, že sa dokážeme zamerať na to, čo je skutočne dôležité.

Kde sú všetky tie vedomosti, ktoré sa stratili v informáciách? - T.S.Elliot

Petra Belicová o roku 2016

Time to reflect on last year 1f60a😊
In 2016, I put MYSELF as my top priority.
I had started this year with being sick, eating antibiotics, being totally confused and feeling like this is not exactly how I want to feel in my life. However, thanks to one great self-development program I went through at the end of 2015, I already knew what I want to work on. Even though I did not have a specific plan yet, I was committed to make my life better. I wanted to feel happier, more confident. I wanted to travel more and improve my quality of life. I wanted to find a job I would love, and I wanted to find out who and where THE ONE, whom I will one day have family with, is. Quite huge things, don’t you think? The first step was: to go deeper in exploring my inner self, talking to my parents, talking to a professional therapist - openly and regularly. It was absolutely key for me to make effort to really understand myself and why I am how I am. And together with that, my amazing 'rollercoaster' year really kicked-off! I found an amazing job offer that I immediately felt is exactly what I want to do. I enjoyed a month-long unforgettable vacation in Australia with great friends. I then got the job! And I made the big decision to move to another country. When, if not now? All this time I watched with amazement how my "on/off/on" boyfriend was working on himself, making huge steps forward and doing everything he could to show me that we belong together. I understood who I am, who he is and that it can work forever when we both want to. Still having MYSELF as a priority, I moved to Germany for the new job as I knew I needed to do it for myself. I started my new creative and interesting job with people that inspire me every day. And I got settled in my cute new town. I had some lovely visitors - mum and friends, to show them my new flat and city. I travelled a lot, mainly at the weekends - to see my family, to see my boyfriend, to explore places together with him, or to visit friends, or travel with them. Ljubljana, Sofia, Greece, Macedonia, Berlin, Slovakia, Greece again, Leipzig, Bruges, Bratislava - my best friend's wedding!!, NEW YORK,... Where we got engaged!!!... Bratislava again - my little niece was born! I travelled more; I danced more; I was learning a new language,.. and I felt happy!! And it all continues further. At this moment, surrounded by my loved ones, I feel SO THANKFUL for my life, and for all this journey. I thank myself for being brave enough. I thank
Thomas for loving me all the time and showing me his love and support, for growing with me and building our life with me. I thank my mum, for listening to me, especially at the beginning of the year, and for finding the advantages of Skype and therefore staying as close to me even when physically we are so far away. I thank my closest dearest friends Federika, Eva, Janka and Ivona for all the talks, support and believing in me. I thank my father, for his love and for his strength to have deep talks with me about the past and present. I thank my boss and colleagues who teach me so much. And I thank Federika again for showing me, and Zuzana for leading me through, Lifebook - a life-changing program that taught me how to set challenging goals and helped me believe I can achieve them all!
In 2016, I put MYSELF as my priority - and it turned my life into a great one!
I can't wait for 2017. Even the number looks good! And I have a bunch of new goals...
HAPPY NEW YEAR, my dear friends
1f60a😊 I wish you all as much happiness as I feel.

Šťastíčka pod stromček

V januári sa môže zdať divné hovoriť o vianociach, o šťastných vianociach. Ale nebude to divné, keď si prečítate jednoduchú techniku, ktorú Vám teraz popíšem. Opäť - tak ako predchádzajúce techniky, je odskúšaná a zaručene funguje.


Na začiatku roka si pripravíme nádobu - môže to byť pekný zaváraninový pohár, keramická nádoba, čokoľvek. My sme pri našom minimalistickom štýle života zvolili sklenený pohár, ktoré sme pôvodne používali na sypaný čaj a počas používania prestal tesniť. Do tejto nádoby počas celého roka vhadzujeme "šťastíčka". Sú to malé papieriky, na ktoré si zapisujeme, čo pekné sme zažili. Je to napríklad výlet, ktorý sa vydaril, stretnutie s kamarátmi, návšteva rodiny. Ale môže to byť aj východ slnka, či posedenie pri čaji. Pekný film, ktorý sme spolu videli, alebo športová aktivita.V tých našich sa časti vyskytuje vodné vtáctvo, ktoré vidíme na našich výletoch. Vyzerá to potom takto:


27.6.2016: Videli sme volavku popolavú, keď sme sa prechádzali popri Čiernej vode!!!

Čierna voda je potok, ktorý preteká našou dedinou a popri ňom vedie veľmi pekný cyklochodník.
Princíp, ktorý dodržiavame je, že šťastíčko je pre nás spoločné. Teda, ak prečítam krásnu knižku, je to moje vlastné šťastíčko a nepíšem ho do spoločného šťastíčka.

V úvode hovoríme o Vianociach. Šťastíčka, ktoré si zbierame a píšeme počas celého roka, si na Štedrý večer pod stromčekom prečítame. Pripomenieme si takto šťastné chvíle počas uplynulého roka, pospomíname. A prežijeme nanovo naše šťastíčka.
stasticka

Podcast: O tom ako rásť vo všetkých oblastiach a mať v živote všetko
  Stiahnuť audioVesmíru vládne entropia. Ak niektorej oblasti svojho života nevenujeme energiu, postupne degraduje. Do svojej kariéry alebo financií neinvestujeme energiu a čudujeme sa, že nenapredujeme alebo sme iba šedý priemer. Nevenujeme sa zdraviu a ono sa zhoršuje. Partnerskému vzťahu odchádza šťava. Je na to nejaké riešenie? Dá sa mať všetko? Na túto otázku odpovedá trénerka Lifebook **Zuzana Bednárová** v podcaste so svojim synom Jurajom. Už roky sa venuje koučingu, zlepšovaniu života - svojho aj svojich klientov. Tento podcast naozaj stojí za to pre každého!

Čítajte viac…

Január - mesiac zdravia a telesnej kondície

"Keď chýba zdravie, múdrosť sa nemôže oslavovať, sila nemôže bojovať, bohatstvo sa stáva zbytočným a inteligencia je nepoužiteľná." - HerophilusV januári začíname s kategóriou, ktorú všetci poznáte. Prvý krok na ceste Lifebooku je kategória Zdravie a kondícia. Je to kategória, s ktorou všetci máme skúsenosti. A pre väčšinu z nás, táto skúsenosť nie je až tak dobrá. Pretože väčšina z nás skúsila a zlyhala pri snahe urobiť trvalé pozitívne zmeny v tejto kategórii. Je tu tak veľa reklám, toľko ponúk, toľko porušených sľubov. Všetci sme videli reklamu na aeróbny stroj,
videli sme obrázky "pred" a "po" a kúpili sme si to. Ale nezískali sme svaly ako Arnold, všetci sme skúsili tie zázračné diety. Počuli sme vedecký výskum. tak prečo to funguje pre týchto ľudí a pre nás nie? Prečo sme ponorení do cyklu previnení a zlyhaní? V Lifebooku hľadá každý z nás odpovede.
Najdôležitejšia rovnica pre kategóriu Zdravie a telesná kondícia je:

iStock_000006201729XSmall


To, čo dávam do svojho tela + to, ako svoje telo používam = moja úroveň zdravia a telesnej kondície.


Už uvedomenie - a hlavne - neustále si uvedomovanie tejto rovnice Vás posunie v oblasti zdravia ďalej. Techniky, ako zistiť, kam sa v tejto oblasti chceme dostať a techniky na to, ako sa tam dostať, sa naučíte na tréningu Lifebooku.


Prajeme Vám úspešné vykročenie do nového roku a tešíme sa na Vás v apríli, kedy začína náš
tréning.