Šťastíčka pod stromček

V januári sa môže zdať divné hovoriť o vianociach, o šťastných vianociach. Ale nebude to divné, keď si prečítate jednoduchú techniku, ktorú Vám teraz popíšem. Opäť - tak ako predchádzajúce techniky, je odskúšaná a zaručene funguje.


Na začiatku roka si pripravíme nádobu - môže to byť pekný zaváraninový pohár, keramická nádoba, čokoľvek. My sme pri našom minimalistickom štýle života zvolili sklenený pohár, ktoré sme pôvodne používali na sypaný čaj a počas používania prestal tesniť. Do tejto nádoby počas celého roka vhadzujeme "šťastíčka". Sú to malé papieriky, na ktoré si zapisujeme, čo pekné sme zažili. Je to napríklad výlet, ktorý sa vydaril, stretnutie s kamarátmi, návšteva rodiny. Ale môže to byť aj východ slnka, či posedenie pri čaji. Pekný film, ktorý sme spolu videli, alebo športová aktivita.V tých našich sa časti vyskytuje vodné vtáctvo, ktoré vidíme na našich výletoch. Vyzerá to potom takto:


27.6.2016: Videli sme volavku popolavú, keď sme sa prechádzali popri Čiernej vode!!!

Čierna voda je potok, ktorý preteká našou dedinou a popri ňom vedie veľmi pekný cyklochodník.
Princíp, ktorý dodržiavame je, že šťastíčko je pre nás spoločné. Teda, ak prečítam krásnu knižku, je to moje vlastné šťastíčko a nepíšem ho do spoločného šťastíčka.

V úvode hovoríme o Vianociach. Šťastíčka, ktoré si zbierame a píšeme počas celého roka, si na Štedrý večer pod stromčekom prečítame. Pripomenieme si takto šťastné chvíle počas uplynulého roka, pospomíname. A prežijeme nanovo naše šťastíčka.
stasticka